projekty
Konferencja „Rodzino! Dokąd prowadzi cię Gender?”

12 kwietnia, Kraków – Łagiewniki
Organizator: Diecezjalna Diakonia Życia Ruchu Światło - Życie

Konferencja „Rodzino! Dokąd prowadzi cię Gender?”
odbędzie się 12 kwietnia o 9.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (Aula Jana Pawła II).

Temat edukacji seksualnej w szkołach regularnie pojawia się w dyskusji medialnej. Co jakiś czas dowiadujemy się, że polscy uczniowie koniecznie potrzebują solidnej porcji rzetelnej wiedzy, na wzór uczniów z krajów Zachodu: dzięki temu będzie mniej ciąż wśród nastolatek i w ogóle dowiedzą się wreszcie, skąd się biorą dzieci.

Tymczasem to nieprawda, że w Polsce nie ma edukacji seksualnej w szkołach: jest, i to od wielu lat. Edukacja seksualna typu A, zachęcająca nastolatków do abstynencji, występuje na lekcjach wychowania do życia w rodzinie, popularnie zwanych WDŻ. Jest to jednak zupełnie odmienny model niż edukacja seksualna typu B, promująca antykoncepcję i posiadanie wielu partnerów seksualnych.

Światowa Organizacja Zdrowia sformułowała listę standardów wychowania seksualnego, które powinny być wprowadzane na całym świecie: między innymi zakłada się zachęcanie do masturbacji kilkulatków, a dwunastolatek powinien być już ekspertem od antykoncepcji i „akceptowalnych form seksu”. Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny z zachwytem opisuje na swojej stronie ten dokument jako „przełomowy jak na polskie warunki”. W konferencji, zorganizowanej przez Federację w kwietniu zeszłego roku, brali udział przedstawiciele MEN. Ze strony Ministerstwa coraz częściej słychać zapowiedzi wprowadzenia w szkołach „prawdziwej” edukacji seksualnej.

Tymczasem sugestie WHO są wprost sprzeczne z polskim prawem: art. 200 kodeksu karnego wskazuje, że nakłanianie nieletnich do czynności seksualnych jest przestępstwem, podlegającym karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Treść lekcji wychowania seksualnego, jakie proponuje WHO, a za nim polskie organizacje (Ponton, Jaskółka/Spunk, Nawigator), jest też niezgodna ze światopoglądem zdecydowanej większości rodziców. Ręka w górę, kto by chciał, żeby jego jedenastolatek uczył się w szkole, jak zakładać prezerwatywę? A dziewięciolatek doskonale rozróżniał transseksualistów od queer?

Diakonia Życia zaprasza wszystkich, którzy chcieliby się lepiej zorientować w tematyce gender, standardów wychowania seksualnego według WHO i poznać doświadczenia krajów zachodnich, gdzie taka edukacja funkcjonuje od lat, na konferencję „Rodzino! Dokąd prowadzi cię Gender?”. Prelegenci to pierwsza liga i pierwsza linia frontu toczącej się właśnie walki: warto poznać ich relację z pierwszej ręki, usłyszeć całość wypowiedzi, a nie tylko powyrywane z kontekstu fragmenty. Kto poczuje się przekonany, będzie mógł podpisać protest skierowany do MEN lub w inny sposób przyłączyć się do Inicjatywy Rodziców „STOP seksualizacji naszych dzieci”.

Konferencja „Rodzino! Dokąd prowadzi cię Gender?” odbędzie się 12 kwietnia o 9.00
w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (Aula Jana Pawła II).
Wszelkie informacje na stronie www.diakoniazycia.info .

 


     
 
KONTAKT
DLA RODZINY - KOALICJA OBYWATELSKA
  • Koordynacja programowa:
    Zbigniew Barciński, Stowarzyszenie Pedagogów NATAN, tel. 609 734 114, zb@natan.pl
  • Koordynacja projektu "Rodzina = dobra marka":
    Marek Banowski, Kongres Rodzin, tel. 690 225 086, marekban@op.pl
  • Koordynacja organizacyjna:
    Jacek Gazda, Stowarzyszenie Chrześcijańskich Dzieł Wychowania, tel./fax 12 430 31 45; tel. 792 768 002, gazda@schdw.org.pl
 
 

 
strzałka do góry